Рубероїд – знайомий і без сюрпризів

Вибір матеріалу для покрівлі – завдання надзвичайно відповідальне. Від матеріалу залежить термін експлуатації та якість покрівлі. В умовах українського непередбачуваного клімату, який може порадувати аномальними морозами, опадів, проблема вибору матеріалу стає ще більш актуальною. У сучасному будівництві використовують два  типи покрівлі – із рубероїду (бітуму) чи полімерні мембрани термопластики (ПВХ мембрани). Що з них краще – давайте розбиратись.

Обираємо матеріал для покрівлі. Рубероїд чи ПВХ мембрана – що краще?

Рубероїд – матеріал знайомий усім, хто стикався із питанням облаштування пласкої покрівлі. В його основі – органічні матеріали, до яких додають бітум (в’яжучий модифікатор). Рубероїд – поширений матеріал, він пластичний, стійкий до коливань температур та дії ультрафіолету. Окремо потрібно відзначити єврорубероїд, який додатково армують скловолокном або поліефірними сполуками.

ПВХ мембрани: інноваційний матеріал, який враховує все

ПВХ мембрана – це матеріал нового покоління. Для її створення використовують еластичний полівінілхлорид. ПВХ мембрани дуже міцні, додатковий захист від розривів їм забезпечує армована сітка, для якої використовують скловолокно чи поліестер. При виробництві мембран застосовують пластифікатори, за рахунок чого матеріал у рулонах отримує високий рівень еластичності та гнучкості. Матеріал має високі гідроізоляційні властивості та дуже широку сферу застосування.

Порівняння ПВХ мембран и рубероїду

Для об’єктивного порівняння пропонуємо ознайомитись із технічними характеристиками і властивостями обох матеріалів в різних умовах експлуатації. А для наочності пропонуємо зробити це у формі таблиці:

Характеристика Рубероїд ПВХ мембрани
Термін експлуатації Приблизно 15 років 30 років
Форма випуску Рулон шириною 100-150 см; така форма дозволяє зменшити кількість зварних швів Рулон шириною 100-150 см; така форма дозволяє зменшити кількість зварних швів
Процес укладки Метод наплавлення, приклеювання за допомогою мастики За рахунок направленого потоку гарячого повітря чи з використанням розчинників; процес займає менше часу
Стійкість до механічних пошкоджень Висока Висока
Стійкість до низьких температур Висока Висока
Стійкість до впливу вологи (опадів) Висока Висока
Колір Покривається мінеральними крихтами різного кольору Випускається в різних кольорах

 

Разом з тим, вартість бітумних матеріалів буде значно нижчою – різниця може складати до 25%. Але з урахуванням терміну експлуатації (ПВХ мембрана може прослужити в два рази довше), економніше обрати саме полімерні мембранні термопластики.

То що обрати – ПВХ мембрану чи рубероїд?

Обираємо матеріал для покрівлі. Рубероїд чи ПВХ мембрана – що краще?

Якщо детально проаналізувати властивості бітумних та полімерних мембранних матеріалів для плоскої покрівлі, то раціональним буде обрати ПВХ мембрану. Її ключові переваги – це:

  • Високий рівень еластичності та термопластичності;
  • Стійкість до дії ультрафіолету;
  • Стійкість до проростання рослин крізь мембрану;
  • Висока міцність, ПВХ мембрани не схильні до розриву;
  • Значно вищий термін експлуатації — вдвічі довший, аніж у рубероїду. Термін служби сягає 30 років;
  • Монтаж можна проводити практично у будь-яких умовах, навіть зимою при температурі до -20 градусів по Цельсію.

Звісно, багато залежить від індивідуальних особливостей об’єкту, кліматичних умов, рівнях механічного навантаження на покрівлю. Спеціалісти компанії «Будівельний Альянс» завжди готові вас проконсультувати, провести оцінку та допомогти із вибором найкращого матеріалу для плоскої покрівлі, провести монтаж покриття та інші будівельні та ремонтні роботи.