Мембранні покрівлі (або мембрани із ПВХ) – один з найпопулярніших варіантів облаштування покрівлі при будівництві житлового будинку, складу, виробничого приміщення чи об’єкту комерційної нерухомості. Мембрани із ПВХ по багатьом характеристикам мають значні переваги над традиційним рубероїдом чи більш новим єврорубероїдом. Зокрема, їх обирають за більш тривалий термін експлуатації, невелику вагу, міцність, можливістю термо- та гідроізоляції. До ключових переваг мембран із ПВХ також включають простоту монтажу. Як проходить процес укладки мембранних покрівель, нам розповіли спеціалісти компанії «Будівельний Альянс».

Способи монтажу мембрани із ПВХ

Особливості монтажу мембранної покрівлі залежить від витрат матеріалу та способу фіксації деталей. Методів монтажу існує декілька, найпопулярніші з них – це:

  • Баластний;
  • Механічний;
  • Із використанням спеціального клею для мембран ПВХ;
  • Зварювання.

Розглянемо кожну з технологій із рекомендаціями по процесу монтажу від спеціалістів.

Особливості монтажу ПВХ мембрани

Баластний метод монтажу мембрани із ПВХ

Такий спосіб рекомендовано використовувати за умови, якщо покрівля розміщена під невеликим ухилом. Технологія монтажу мембранної покрівлі баластним методом передбачає такі кроки:

  • Мембрана укладається на дах, розрівнюється і кріпиться до поверхні. Матеріал фіксується за допомогою спеціального клею або методом теплового зварювання. Це робиться по всьому периметру даху;
  • Зверху на мембрану вкладається баласт – наприклад, річкова галька із фракцією діаметром 25-40 мм, гравій чи щебінь. Рекомендована кількість баласту – 50 кг на метр квадратний мембранного матеріалу;

Якщо ви використовуєте не окатаний матеріал, потрібно додатково використовувати м’які мати або спеціальне полотно. Вони допоможуть уникнути пошкодження ПВХ мембрани.

Механічний спосіб кріплення ПВХ мембрани

Особливості монтажу ПВХ мембрани

Для монтажу ПВХ мембрани знадобляться додатковий інвентар – держатель, рейка, телескопічний фіксатор. Перший крок – розрахунок навантаження кожної деталі, які використовуватимуться для фіксації мембранної покрівлі. Механічно мембрани фіксують у тих випадках, коли виконати гідроізоляцію за допомогою клейового розчину не виявляться можливим.

Фіксуючими елементами можуть бути дерево, профнастил чи навіть залізобетон. По всьому периметру даху монтують фіксуючі рейки, а ключовим інструментом для роботи стане телескопічний фіксатор. Він схожий на пластикову парасолю із великою шляпкою і металічного анкеру, проте можна використовувати і дискові тримачі – особливо, якщо кут нахилу даху має 100 градусів.

Така технологія передбачає, що мембрани монтуються способом нахлеста із кроком 20 см. Додатково рекомендується кріпіти ще один додатковий шар геотектильного матеріалу, він забезпечить додаткову стійкість до пошкоджень.

Монтаж ПВХ мембрани із використанням клею

Метод склеювання не дуже поширений, оскільки потребує значних витрат і не забезпечує високої надійності фіксації. Але до нього вдаються, коли інші способи не є можливими із технічної точки зору. В якості клею використовуються спеціальні суміші, які за міцністю не повинні бути більшими за міцність з’єднання шарів мембранного покриття. Спеціалісти не рекомендують наносити клейові розчини по всій площі даху. Оптимально обмежитись периметром даху, а також використовувати його в місцях фіксації листів і там, де мембрана примикає до вентиляції чи димоходу.

Технологія зварювання ПВХ мембрани

Найчастіше вдаються до методу теплового зварювання ПВХ мембрани. Роблять це за допомогою спеціального апарату, який нагріває повітряний потік до температури 450-600 градусів по Цельсію. Зварювальний шов між окремими полотнами мембранами має становити 2-10 см.

Метод теплового зварювання забезпечує герметичність покрівлі, а шви між рулонами залишаються стійкими до впливу ультрафіолету, на відміну від технології склеювання. Такий спосіб вважається найбільш надійним, проте самостійно виконати зварювання дуже складно – потрібен досвід роботи та спеціальний апарат, який коштує досить дорого. Потрібно звертатись до професіоналів, які надають послуги із монтажу плоскої покрівлі.