В більшості випадків це двосхилий дах, виконаний з двома рівнями і кутами ската, один з яких стандартного схилу (верхній), а друга більш гострого схилу (нижній), що в результаті дає можливість організації горищного приміщення, як житлового.

За великим рахунком мансардне приміщення особливо не відрізняється від звичайного, хіба що в пристінної частини висота може зменшуватися до 1,5 метра.

В останнім часом мансардні дахи знайшли велику популярність у зв’язку з тим що її використання дає можливість дістати максимальну житлову площу для раціонального її використання .

Самими поширеними є 3 види мансардних дахів:

— двосхилий мансардний дах – саами простий вид дахів з житловим приміщення, ну і відповідно найпоширеніший. Відрізняється простотою розрахунку і монтажу, тому що вся кроквяна конструкція має ідентичні розміри і розташована в одних і тих ж площинах;

— мансардна дах типу «зигзаг» — це ускладнений варіант двосхилим даху, який в результаті може змінювати свій напрямок – вгибаться всередину або мати велике кількість зламів. Даний тип рідко застосовується, тому що крім як естетичного виду не несе ніяких інших властивостей. За цього поширення вона отримали серед дизайнерів, які хочуть максимально проявити свій талант.;

— консольна – даний вид мансардних дахів роздобув можливість на своє існування виключно за те що завдяки його виконання отримують максимально велика кількість простору. Він дуже схожий з ламаним типом мансардних дахів, але на самому насправді він є «гібридом» ламаної і двосхилим, і при правильному проектуванні, отримую максимально ефективне і естетичне горищне приміщення.