Передбачено дах розділяти на три основні частини: крокви, огорожа і лати, але в свою чергу дерев’яний каркас (дах, без покрівельного полотна) розділяється на 6 основних частин: мауерлат; крокви; затягування; підкіс; решетування. Далі розглянемо більш докладно кожну з вищевказаних елементів.

Мауерлат (у простонародий матка або матриця) – це брус певного розміру, який бути опорою даху і кріпитися безпосередньо на саму стіну (використовується у разі відсутності армуючого поясу).

Крокви або кроквяна нога – є основною частиною дахи і завдяки їй виходить необхідний ухил. У свою чергу на крокви покладено головна відповідальність на несення навантажень, як самої покрівлі, так і атмосферних явищ. Є два види кроквяних елементів: висячі крокви і наслонне. Наслонні застосовуються у випадках коли відстань між стінами, не перевищуючи 6,5 метрів. Кріплення вироблятися безпосередньо на самі опори (будь то стіни або мауерлат) з додатковим поперечним розпором – ригелем. Висячі кроквяні конструкції використовуються на дахах з прольотом між опорами понад 6,5 метрів, у цьому у разі місце з’єднання крокв ставитися упор який також кріпитися до горищного перекриття (або затягуванні). Конструктивною особливістю є додаткове використання підкосів, які також кріпляться на рівні з’єднання упору і затягування, але закріплюють висоти з певним відступом за довжині стропил.

Ну і остаточної частиною є обрешітка – яка служить як зв’язуюче між кроквяними ногами, так і основа під кріплення дахового покриву.