Водостічна система вважається одним з найбільш важливих складових елементів покрівлі, стін і фундаменту будинку. Досить складно вибрати якісний і довговічний матеріал, на будівельному ринку України. Існує велика кількість компаній, які пропонують даний вид продукції.

Що б не помилитися, варто прислухатися звичайним радам.

Не потрібно купувати перший-ліпший товар, покладаючись на красу і низьку ціну. Для початку треба розібратися у всіх тонкощах водостічних систем.

Перше, потрібно порадитися з тими хто буде виконувати монтаж водостічної системи, оскільки фахівці, зможуть точно підібрати який матеріал вам необхідний. Єдине, що може дозволити собі клієнт – придбати названий товар, щоб прискорити темп робіт і знайти найбільш прийнятний по коштам варіант.

По-друге, дуже важливо звернути увагу на країну виробника даного матеріалу, це впливає на якість продукції яка використовується для випуску водостічної системи.

Професіонали не рекомендують зв’язуватися з Китаєм, і зробити вибір, більше на користь європейських заводів.

Водостічні системи виготовляються з двох видів матеріалу: металеві та пластикові.

Сталь має велику перевагу перед пластиком, своєю міцністю, довговічністю і особливістю по фактурі і зовнішнім виглядом. Термін служби стали складає до 40 років. Але у разі неправильного монтажу, в місцях кріплення матеріал починає ржавіти.

Однак сталь має свої недоліки. Необхідно щорічно підфарбовувати спеціальної фарбою. Без потрібного догляду, водостічна система не прослужить свій встановлений термін.

Водостічні системи з пластика (ПВХ), менш довговічні, але не вимагають додаткового обслуговування. Великим пріоритетом перед металевим водостоком, є низька ціна. Але, сам пластик як матеріал більш крихкий і має властивість вигоряти на сонце і втрачати свій початковий колір або відтінок.

До того ж, матеріал повинен відповідати всім критеріям еко логічності.

Китайський виробник приділяє мало уваги якості своїх виробів, на відміну від європейських виробників. Водостічні системи з таких країн, як Білорусь, Польща, Німеччина є більш якісна і відповідають всім стандартам.