Зазвичай домовласники, перед тим як зробити вибір, порівнюють пластиковий водостік з металевим. Крім привабливої ціни у ПВХ (полівінілхлоридних) труб є і інші переваги:

  1. Мала вага. Погонний метр труби ПВХ діаметром 100 мм важить близько 700 грам. А це значить, що піднімати і монтувати елементи буде легко, а навантаження на дах і несучі елементи будівлі теж буде мінімальною.
  2. Гладка поверхня жолобів і труб ПВХ систем сприяє самоочищення. Бруд і листя зісковзують і змиваються природним шляхом. Також у пластику слабке зчеплення з льодом. Це значить – відсутність бурульок навіть без застосування системи примусового сніготанення на основі гріючого кабелю.
  3. Відмінний зовнішній вигляд і різноманітність квітів – дозволяють підібрати варіант, який буде гармонійно поєднуватися вашій покрівлею і фасадом. Крім того, сучасні ПВХ труби стійкі до впливу ультрафіолету, зберігають колір і рівномірність забарвлення поверхні протягом 25-30 років.
  4. Проста збірка – система спочатку розроблена так, щоб правильно зібрати водостік можна було без особливої кваліфікації. В комплекті завжди є чітка інструкція, також доступні додаткові відео матеріали, як на початку цієї статті.
  5. Тиша. Порівняно з металевими водостічними трубами, руху води в ПВХ пластику практично не чути.
  6. Стійкість до лугів і кислот, які можуть бути присутніми в дощовій воді.

Часто, як недолік пластикового водостоку, називають досить значний коефіцієнт температурного розширення. Насправді компанії виробники, такі як Profil, передбачають компенсацію лінійного розширення у з’єднувальних елементи жолоби і стиках труб. Головне дотримуватися прості правила і залишати зазори при обрізанні жолобів, так як рекомендує виробник.

Що стосується другого аргумент «за метал» — механічної міцності, то за абсолютними показниками металевий водостік звичайно міцніше, але:

  • водостічні труби рідко піддаються навантажень критичним навіть для ПВХ, тим для більш металу;
  • пластик на відміну від сталі, має пружністю і здатний відновлювати початкову форму без вм’ятин у досить широких межах.

Складно віддати кому-небудь пальму першості, обидва варіанти по-своєму гарні. Докладно вивчити характеристики і властивості сталевого водостоку теж потрібно, і тільки потім приймати рішення якого матеріалу водостічну систему купити.