ДО переваг металевих водостічних систем відноситься міцність, температура безпечної експлуатації від -50° до +120°С. А також презентабельний зовнішній вигляд. Відноситься це в першу чергу до сучасних високоякісним систем. Деталі металевого водостоку виробляють з сталевого листа, товщиною 0,5-0,7 мм. З захисним покриттям на внутрішньої і зовнішньої поверхнях – цинк і полімерний шар.

Запас міцності металевих водостоків в кілька разів більше звичайної для подібних систем навантаження. Жолоби і труби стійкі до деформацій, коефіцієнт температурного розширення системи металевого водостоку 6 разів менше, чим пластикового. А завдяки полімерному покриття оцинкований метал додатково захищений від корозії і подряпин. Розрахунковий термін служби металевих водостоків – 50 років.

Металеві водостоки – це набір елементів, з яких можна зібрати водостічну систему приватного будинки, промислового підприємства чи висотної споруди. Наприклад, сталь для виробництв елементів водостоку Plannja виробляє шведський концерн SSAB — один з світових металургійних гігантів. Для деталей водостоку йде сталь товщиною 0,6 мм, горячецинкованная, з двосторонньою пасерування, грунтом і захисно-декоративним покриттям Hard Coat (50 мкм).