В кліматичних умовах України, де більше притаманні рясні дощі і снігопади, дахи прийнято робити похилими. Такий вид покрівлі називається скатним.

Особливість скатної покрівлі, полягає в її природному спуску води, що в свою чергу виключає перебіг і застій води на даху.

Існує 8 видів скатних дахів: Односхила, Плоска, Вальмова, Двоскатна, Шатрова, Напіввальмові, Мансардна і Багатосхила.

Найбільш популярними є двоскатні дахи, які є самими стійкими перед будь-якою погодою.

Основа будь якокої скатної покрівлі, є внутрішня частина, тобто кроквяна система.

Основне завдання кроквяної системи полягає у створенні, за проектом, конфігурації даху. Конструкція крокв визначається видом скатної покрівлі, за конфігурацією і розмірами будівлі.

Як основа, крокви відповідають за безпеку і стійкість покрівельній конструкції.

Структура кроквяної системи називається фермою. Кроквяна ферма, це дерев’яна конструкція, яка представляє трикутник, який геометрично змінюється залежно від виду і структури скатної покрівлі.

Базові трикутники кроквяних ферм, з’єднуються між собою за допомогою наступних конструктивних елементів. Кроквяні ноги, Мауерлат, Підкоси, Стійки, Затяжка, Прогони, Обрешітка, Лежень.

При вибірі матеріалу для кроквяних ферм, враховують призначення і спосіб експлуатації будівлі, навантаження які має витримати ферма. Кроквяна конструкція може бути виготовлена з різних видів матеріалу: дерево, метал або залізобетону.

В приватному будівництві як правило використовують дерево для виготовлення кроквяної системи. Порівняно легка вага і зручність при монтажі, дає можливість бути самим поширеним матеріалом для кроквяної частини покрівлі.

Для того що б покрівля проіснувала досить довгий період, необхідно всю деревину обробляти антисептиком, що запобіжить появи гниття, цвілі, грибка і зменшить можливість займання.

Монтаж скатної покрівлі і кроквяної системи зокрема проводиться як правило на висоті не менше 5 метрів, що тягне за собою великі трудовитрати. Тому дотримання техніки безпеки є самим важливим елементом при будівлі покрівлі.

Будівельна компанія БудАльянс.