2 Найпоширенішим матеріалом для створення скелета (підстава) є дерево різних видів і якості, звичайно в промисловості більше застосовуються металоконструкції та бетонні підстави під покрівлю.

В цієї статті розглянемо безпосередньо дерево, як його правильно вибирати, готувати до монтажу. Чорновим матеріалом для обрешітки прийнято використовувати сосну. При правильній підготовки дане дерево прослужить 50 і більше років.

Існує два будь-якого виду дерева:

— сире дерево зрізається в процесі росту і розпускається на необхідні пиломатеріали (в даному випадку у 90 % випадків в процесі висихання втрачає задані розміри та його викручує, що ускладнить роботу з ним);

— сухе – даний тип пиломатеріалів більш дорогий, так як, зрізане дерево проходить сушку в спеціалізованих приміщеннях. Зберігає задані розміри у процесі монтажу і експлуатації. Існує можливість отримання сухого дерева з дуже маленьким відсотком вологи – «зимовий зріз».

Після доставки пиломатеріалів на об’єкт необхідно очистити його від кори, так саме в корі заводяться комахи, які з часом зашкодять дерево.

Потім скласти його, отсортировавши за групами і не забуваючи перекладати між кожним поруч для уникнення запарювання дерева і появи цвілі.

Якщо ви запланували будівництво але матеріали скуповуєте заздалегідь , то дерево та інші матеріали необхідно ховати від впливу дощу і сонячних променів. Накривати необхідно виключно верх, це сприяє просихання дерева в процесі збереження.