Відразу уточнимо – все покрівельні матеріали що пропонуються на ринку України виконані так, щоб максимально зменшити ймовірність впливу на них атмосферних, біологічних і хімічних явищ.

Самим основним є захист кроквяної конструкції, мембранної або гідроізоляційного покриву та теплоізоляційного покриву.

Деревина

На сьогоднішній день ринок перенасичений пропозиціями за матеріалами для захисту деревини. Але вибрати відповідний – це хороший шматок роботи. Перше треба визначитися який вплив буде діяти у Вашому випадку (до речі ніколи не вірте в універсальність препаратів, кожен повинен виконувати свою функцію). Існує 4 основних виду згубного впливу: вогонь, біологічне, хімічна, органічне.

Для довідки старі часи при відсутності хімічних препаратів – використовували відпрацювання і смолу. Вони рятували практично від всього, крім пожежі.

Багато спорів виникає з приводу вогнезахисту. У слідстві експериментів доведено – дерево після обробки згідно технічних карток виробника, не горить, але тліє, що може врятувати від пожежі.

Захист від біологічного впливу, також вивчена фактично повністю, але відповідність може бути тільки в тому разі якщо всередині дерева не почали розвиватися бактерії до обробки.

Захист від хімічного впливу – більше слова ніж реальність. Яка жорстка хімія, яка використовується у таких приміщеннях може застосовуватися? А фактично ніяка.

Захист від комах – в цьому випадку є наступні важливі фактори. Головне що комахи не завелися в дерево до розкриття, і обов’язкова очищення дерева від кори, так в ній саме велика кількість комах.